Безплатні заміри
 

Що таке «ДАХ»?

Дах - найважливіший елемент конструкції будинку, що забезпечує захист від впливів навколишнього середовища і багато в чому визначає зовнішній вигляд будівлі. Тому архітектори і будівельники приділяють особливу увагу проектуванню і монтажу покрівлі . Незважаючи на це, при спорудженні конкретної крівлі виникає величезна кількість труднощів. Але багаторічний досвід роботи дозволяє фахівцям успішно вирішувати більшість питань, які виникають при будівництві приватних будинків. Серед різноманіття сучасних покрівельних матеріалів людині, яка не є фахівцем у цій області, важко зорієнтуватися.

Конструкція даху і вибір покрівельного матеріалу визначається на стадії проекту і залежить від дизайну фасаду будівлі і технології настилу покрівлі.

Для довідки:

Дах - це верхня захисна конструкція будівлі, виконує несучі, гідроізолюючі і, при безгорищних (суміщених) дахах і теплих горищах, теплоізолюючі функції.

Покрівля - це верхній елемент даху (покриття), що оберігає будівлі від всіх видів атмосферних впливів.

Найбільш поширеними як в Європі, так і в Україні є різні види похилих дахів.

Устрій даху

Дах будинку складається з наступних елементів (див. рис.): Похилих площин, званих скатами (1), основою яких служать крокви (2) і обрешітка (3). Нижні кінці кроквяних ніг спираються на мауерлат (4). Перетин скатів утворює похилі (12) і горизонтальні ребра. Горизонтальні ребра називають коником (5). Перетин скатів, що утворюють вхідні кути, створюють ендови і разжелобки (6). Краї покрівлі над стінами будівлі називають карнизними свесамі (7) (розташовуються горизонтально, виступають за контур зовнішніх стін) або фронтонними свесамі (11) (розташовуються похило). Вода по скатах стікає до настінних жолобів (8) і відводиться через водоприймальні воронки (9) у водостічні труби (10) і далі в зливову каналізацію.

Складові даху - покрівля, скат, крокви, лати, мауерлат, ребра, коник, карниз, фронтон, жолоб, водостічна труба

Різновиди форм даху
Односхилий дах Односхила спирається своєю конструкцією (системою крокв, фермою і ін) на зовнішні стіни, що знаходяться на різних рівнях. Односхилі дахи застосовуються найчастіше при будівництві веранд і терас, господарських споруд, складських приміщень.
Двосхилий дах Двосхилий є найпоширенішою класичною конструкцією. Її ще називають Щипцова.Існують варіанти дахів з висячими кроквяними формами або з похилими кроквами.До численних варіантів даного типу треба віднести дахи з рівномірним або нерівномірним кутом нахилу ската або ж розміром карнизного звису.
Шатровий дах Шатровий. Всі схили такого даху, у вигляді рівнобедрених трикутників, сходяться в одній точці. Визначальним елементом в ній є симетричність. Застосовується для будов у формі квадрата або рівностороннього багатокутника.
Вальмовий дах полувальмовая дах
Вальмовий. Він чотирьохскатний: два ската представляють собою трапеції, а два інших, з боку торцевих стін, - трикутники (вони називаються вальмами). Різновидом вальмового даху є напіввальмовий.
Багатощипцевий дах Багатощипцовий. Її влаштовують на будинках з складною багатокутною формою плану. Такі дахи мають більшу кількість розжолобків (внутрішній кут) і ребер(виступаючі кути, які утворюють перетини скатів покрівлі), що вимагає високої кваліфікації при виконанні покрівельних робіт.
Мансардний дах Мансардний. Для збільшення обсягу житлового горищного приміщення ( мансарди ), часто виконуються скати різних ухилів: нижні - крутіші і верхні - більш пологі. Даний тип покрівельної конструкції (мансардні дахи) дуже популярний при сучасному будівництві, тому забезпечується ефективне використання житлової площі мансардного поверху.

Купольні і конічні дахи застосовуються для перекриття будівель кругового обрису в плані.

Плоский дах Плоскі дахи знаходять найбільш широке застосування як в цивільному, так і в промисловому будівництві. На відміну від скатних дахів, на плоских дахах не застосовують як крівлі штучні і листові матеріали. Тут необхідні матеріали, що допускають пристрій суцільного килима (бітумні, бітумно-полімерні і полімерні матеріали, а також мастики). Цей килим має бути еластичним настільки, щоб сприймати температурні і механічні деформації підстави крівлі. В якості підстави використовують поверхню теплоізоляції , що несуть плити, стяжки.

Дах буде надійним, довговічним і буде добре виглядати лише тоді, коли узгоджені всі елементи покрівлі: основний матеріал покриття, ковзани, ендови, "коміри" для обкладання пічних труб, водостоки , кріплення (покрівельні цвяхи і т.п.). Тому купувати покрівлю треба єдиним комплектом, в який входять всі перераховані елементи у необхідній кількості, бажано від однієї фірми - виробника. Проекти дахів будинків повинні виконувати проектні бюро або приватні архітектори, які мають на це відповідні дозволи. Як правило, готовий типовий проект будинку містить весь конструктив по покрівлі, план покрівлі і всі деталі конструкції даху. А будівництво даху будинку краще довірити фахівцям-професіоналам. Тільки спеціалізовані покрівельні фірми можуть виконати якісний монтаж даху і дати довгострокову гарантію на виконані покрівельні роботи.

 
Телефон:
(032) 227-40-22
(067) 354-43-88