Безплатні заміри
 

Мансарда

 

Мансарда - це експлуатована частина будівлі, огороджувальні конструкції якого одночасно виконують функції даху .

"Мансарда" - це французьке слово. У 1630г. французький архітектор Француа Мансар вперше використав горищне приміщення для житлових цілей. Такий горищний поверх по його імені і отримав назву «Мансарда».

Поверх мансардний - поверх у горищному просторі, фасад якого повністю або частково утворений поверхнею (поверхнями) похилого або ламаного даху, при цьому лінія перетину площини даху і фасаду повинна бути на висоті не більше 1.5 м від рівня підлоги мансардного поверху.

Варіант мансардного поверхуМансардний поверх може займати всю площу будівлі, або його частину, але, як правило, в межах лежачих нижче стін базової будівлі. Архітектурно-планувальні рішення можуть мати широкий діапазон, а приміщення - будь-яку площу і конфігурацію.

Сьогодні вибір на користь мансардних приміщень в індивідуальному будівництві виправданий рядом причин. Пристрій мансарди дозволяє найбільш оптимально використовувати житлову площу, значно заощаджуючи простір, та й кошти, витрачені на будівництво. Пристрій мансардного поверху на місці горищного приміщення або на плоскому даху будівель скорочує тепловтрати через покрівлю в межах 7-9%. Якщо дотримати всі технологічні тонкощі пристрою мансардного даху, можна суттєво скоротити витрати, пов'язані з ремонтом покрівлі .

МансардаПристрій мансардного даху має свої відмінності, які обумовлені тим, що вона піддається різним впливам не тільки зверху, але і знизу: тепле вологе повітря з житлових приміщень піднімається вгору і у вигляді конденсату випадає на внутрішній поверхні даху. У зв'язку з цим необхідно суворо дотриматися вимог, що пред'являються до конструкції мансардного даху, а саме подбати про пристрійтеплоізоляціїгідроізоляції і пароізоляції . Мансардний поверх має найбільшу загальну поверхню зіткнення із зовнішнім середовищем, тому вимагає ефективної і ретельної теплоізоляції. Як утеплювач зазвичай використовують мінераловатні плити . З внутрішньої сторони утеплювача (поверненою до приміщення) передбачається пароізоляція , а із зовнішнього боку утеплювального шару - гідроізоляція . Також важливо, щоб між верхньою стороноюутеплювача і нижньою стороною покрівельного покриття малося вентиляційне простір , яке б сприяло проветріваніванію і видаленню неминучого потоку вологого теплого повітря, який буде проникати через парові перешкоди і теплоізоляційний шар.

Проектування мансарди

 • Вибір планувального варіанту мансарди має бути заснований на аналізі планування будівлі-основи.
 • Величезна роль, залежно від рівня зорового сприйняття, належить лініям і формам, що визначаються геометрією даху.
 • Важливою умовою розміщення мансардних приміщень є їх взаємозв'язок з комунікаційною структурою будівлі - основи.
 • Необхідна взаємодія проектованої та існуючих інженерних систем і забезпечення їх спільної роботи.(У випадку, коли функції мансарди не збігаються з функціями основної будівлі, потрібна розробка спеціальних технічних рішень).
 • Особливе значення мають форма і габарити приміщень, вибір світлопрозорої огорожі (вертикальних або похилих вікон), їх розміщення з урахуванням побудови інтер'єру у взаємозв'язку з формуванням архітектури.
 • Конструктивна схема, матеріал захищаючих конструкцій і деталей мансарди визначаються з урахуванням єдності конструкції і архітектурних форм будівлі-основи (застосування легких конструкцій, деталей і виробів є основною вимогою).
 • Мансарда з крутоуклонной дахом вимагає особливого підходу до вибору покрівельного матеріалу, забезпечення теплозахисту, герметизації і гідроізоляції.
 • Зведення мансарди без відселення мешканців основної будівлі вимагає спеціального методу максимальної безпеки виробництва робіт, обмеження ваги конструкцій і деталей, споруди елементів захисту і безпеки.

Будівництво мансарди

 • Конструкція і геометрія даху визначає архітектурну форму вінчає частини будівлі, а це, в свою чергу, - необхідність створення єдності конструктивного і архітектурного рішень у взаємозв'язку з внутрішнім простором, обумовленим функціональним призначенням.
 • Вибір тієї або іншої архітектурно-будівельної системи мансардного поверху включає визначення несучої конструкції й огородження, а також організацію будівельних робіт на об'єкті в забудованій частині міста.
 • Для мансардних поверхів рекомендується вибирати легкі конструкції та матеріали, оскільки, з одного боку, слід максимально полегшити їх транспортування на поверх, а з іншого, власна вага конструкцій повинен бути мінімальним, з урахуванням того навантаження, яка буде перенесена на вже існуючу будівлю.
 • Ці передумови в цілому вказують на те, що конструкції слід вибирати з матеріалів на основі деревини або тонкостінного холодногнутого металевого профілю. Використання кам'яних і бетонних матеріалів для створення несучої конструкції мансардного поверху на реставруються, та й знову споруджуваному будинку не рекомендується.
 • Покрівельне покриття повинне відповідати цим же передумовам, тобто повинно бути виконано переважно з легких матеріалів у вигляді металевих листів, металочерепиці і тому подібне. У випадках, коли це необхідно в цілях збереження середовища вже існуючої забудови, покриття виконується з глиняної або цементно-піщаної черепиці, кольорового металу та інших матеріалів.
 • Внутрішнє облицювання огородження мансарди виконується переважно з гіпсокартонних листів.Внутрішні перегородки доцільно виконувати поелементної збіркою з облицюванням гіпсокартонними листами по стійок з тонколистових профілів.
 • Мансардний поверх більшою мірою, ніж нижні поверхи схильний втрат тепла по тій простій причині, що над ним немає "теплової подушки". Він має велику загальну поверхню зіткнення із зовнішнім середовищем. Тому з міркувань комфорту і економії необхідна ефективна і ретельна теплоізоляція.
 • При підвищеній теплоізоляції більше строгі вимоги пред'являються до термічного ущільнення і його виконанню. Таке ущільнення не дає теплому повітрю проникати через ущільнюючий шар. Для теплоізоляції повинен застосовуватися ефективний утеплювач, наприклад, плита з мінеральної вати, з l = 0.004 Вт / м ° С, товщиною з розрахунку.
 • З внутрішньої сторони утеплювача (поверненою до приміщення) передбачається шар пароізоляції, а із зовнішнього боку - гідроізоляції. Також важливо, щоб між верхньою стороною утеплювального шару і нижньою стороною покрівельного покриття була досить ефективний вентиляційний простір, що сприяло б вентиляції і видаленню неминучого потоку вологого теплого повітря, який буде проникати через парові перешкоди і теплоізоляційний шар.

Освітлення мансарди

В якості джерел природного світла мансардного поверху можуть застосовуватися традиційні вікна, розташовувані вертикально, і спеціально розроблені для цих цілей мансардні вікна , які встановлюються в площині покрівлі (з нахилом скатів від 15 ° до 90 °).

Мансардні вікна пропускають потрібну кількість світла при меншій площі отвору, в порівнянні з традиційними вікнами. Нормами встановлено мінімальне відношення світлової площі мансардних вікон до площі підлоги всіх житлових кімнат і кухонь в квартирах і гуртожитках мансардних поверхів, рівне 1:10.Світло від мансардного вікна поширюється рівномірно по всьому приміщенню, при цьому відсутні глухі бічні відсіки, які затуляють світло.

 
Телефон:
(032) 227-40-22
(067) 354-43-88