Безплатні заміри
 

Металочерепиця

Серед покрівельних матеріалів, що використовуються для пристрою скатних дахів з ухилом більше 12°, широке поширення набула металочерепиця. Вона є різновидом профільованого сталевого оцинкованого листа з полімерним покриттям, який піддається поперечному штампуванню для отримання форми, яка імітує натуральну черепицю.

Металочерепиця виготовляється шляхом роликової прокатки сталі з подальшою холодної штампуванням.В її основі знаходиться сталевий лист товщиною 0,4 - 0,6 мм з багатошаровим полімерним покриттям різноманітних кольорів. Листи стали покривають цинковим шаром або сплавом цинку і алюмінію, після чого вони грунтуються, пасивуються і покриваються захисним шаром полімерів, які оберігають метал від корозії і забезпечують стійкість кольору.

Структура покриття сталевого листа для виробництва металочерепиці
Структура покриття сталевого листа

1. Полімерне покриття поліестер, пластизол, пурал і ін

2. Грунівка

3. Антикорозійне покриття

4. Цинкове покриття

5. Сталевий лист

6. Захисний лак

Асортимент пропонованої металочерепиці розрізняється формою і геометрією профілю (ширина і висота хвилі), видами полімерних покриттів і кольором. Геометрія профілю визначається устаткуванням, вживаним для її виробництва. Кожному профілю різні виробники привласнюють свою назву. Один з найпоширеніших профілів називається Монтеррей ("Monterrey").

Профіль Монтеррей

Для захисту сталевого оцинкованого листа від зовнішніх впливів використовуються різні полімерні покриття, які наносяться із зовнішньої сторони аркуша. Крім естетичних властивостей вони володіють високою антикорозійною стійкістю і захищають метал від корозії.

Види полімерних покриттів

Поліестер

Відносно недороге покриття товщиною 25 мікрон з глянцевою поверхнею, в основі якого знаходиться поліефірна фарба, що володіє хорошою стійкістю. Це покриття володіє високою гнучкістю і добре формується. До його недоліків можна віднести низьку стійкість до механічних впливів і пошкоджень.

Матовий поліестер

Поліефірне покриття товщиною 35 мкм з матовою поверхнею. Воно володіє високою колірною і механічною стійкістю, зберігає свої властивості багато років в будь-якому кліматі.

Пластизол

Найбільш товсте покриття товщиною 200 мкм, має тиснену поверхню. Основа - ПВХ (полівінілхлорид). Одне із самих стійких до механічних пошкоджень покриттів. Якщо металочерепиця з покриттям пластізол буде застосовуватися в жарких районах, то необхідно орієнтуватися на світлі відтінки кольорів, оскільки вони краще відбивають сонячне світло і менше гріються і вигоряють. Недолік такого покриття - невисока стійкість до ультрафіолету.

Пурал

Покриття товщиною 50 мкм на основі поліуретану. Воно не боїться низьких і високих температур великих добових перепадів температури, володіє високою корозійною стійкістю і стійкістю кольору. Пурал дряпається менше поліестеру, однак у порівнянні з покриттям пластізол він менш стійкий до пластичного деформації, тому згинати листи з таким покриттям треба обережний. У різних виробників назва цього покриття може бути різним, наприклад деякі аналоги мають назву Прелак-Nova, Арматек та інші.

PVDF

Покриття товщиною 27 мікрон, яке складається на 80% з полівінілфториду і на 20% з акрилу, має глянсову поверхню, може бути кольору "металік", володіє високою стійкістю до механічних пошкоджень і УФ-випромінювання, практично не вицвітає. Довговічне покриття, яке застосовується навіть в умовах агресивних середовищ.

Порівняння характеристик покриттів

Технічні характеристики ПОЛІЕСТЕР МАТОВИЙ ПОЛІЕСТЕР ПЛАСТІЗОЛ ПУРАЛ PVDF
Поверхня гладка гладка тиснення гладка гладка
Товщина покриття, мкм 25 35 200 50 27
Товщина шару грунтовки, мкм 5-8 5-8 5-8 5-8 5-8
Товщина захисного лаку (тильна сторона), мкм 12-15 12-15 12-15 12-15 12-15
Максимальна температура експлуатації, ° C 120 120 60-80 120 120
Мінімальна температура обробки, ° С -10 -10 +10 -15 -10
Мінімальний радіус вигину 3xt 3xt 0xt 1xt 1xt
Цветостойкость **** **** *** **** ****
Стійкість до механічних поврежденіеям *** *** ***** **** ****
Корозійна стійкість *** **** ***** ***** ****
Атмосферостійкість *** **** ** **** *****

Наноситься полімерне покриття на сталеві листи на виробництві, на металургійних заводах, які власне і виробляють рулонну оцинковану сталь. Найбільш відомі виробники сталевих листів: Rukki OY (Фінляндія), НЛМЗ (м. Липецьк, Росія), Corus Group (Великобританія), SSAB T unnplat AB (Швеція), ТhyssenKrupp Steel (Німеччина) та інші.

Колірна гамма металочерепиці достатньо різноманітна і визначається палітрою фарб заводу-виробника сталевих листів. Зазвичай кожен завод має власну систему маркування кольору. При підборі забарвлення рекомендується користуватися каталогами кольорів конкретної фірми або зразками стали.

Переваги і недоліки

Основні переваги: відносно невелика вага, різноманітність кольорів, повний набір комплектуючих, що поставляються фірмами разом з покрівельним матеріалом, екологічність, а також прийнятна ціна металочерепиці та простота монтажу.

Недоліки металочерепиці: підвищена витрата матеріалу на складних дахах, схильність металу до корозії, який піддаються місця з порушеним захисним шаром, а так само підвищена галасливість під час дощу і вітру. Але низька шумоізоляція - це скоріше недолік пристрою покрівлі. Для гарній шумоізоляції металевої покрівлі необхідно її хороше утеплення. Утеплювач необхідної товщини і буде хорошою звукоізоляцією покрівлі, тому на цьому не треба економити.

Металочерепиця є покрівельним матеріалом, якість якого багато в чому залежить від якості оцинкованої сталі і його полімерних покриттів, технологічного обладнання, і кріпильних елементів. Тому при виборі виробника і перед тим, як купити металочерепицю, необхідно проконсультуватися у фахівців компанії "Покрівельний Майстер", а так само послухати відгуки покупців, які вже скористалися продукцією фірми, яка пропонує такі послуги, як монтаж і продаж металочерепиці.

Досить висока якість має фінська металочерепиця, яка вироблена в саме Фінляндії, наприклад Takotta . Вартість металочерепиці залежить від товщини сталевого листа і від виду полімерного покриття.

 
Телефон:
(032) 227-40-22
(067) 354-43-88