Безплатні заміри
 

Натуральна керамічна і цементно-піщана черепиця

Натуральною черепицею сьогодні прийнято вважати як традиційну глиняну керамічну черепицю, так і цементно-піщану. Черепиця - найстародавніший покрівельний матеріал у світі. Краса форми, кольору, фактури черепиці для багатьох народів протягом тисячолітньої історії служили естетичним ідеалом архітектурного образу даху будинку. Будинок під черепицею - це класика! Що може бути прекрасніше? Тільки вона здатна покрити будинок нарядним кам'яним панциром - міцним і довговічним.

Керамічна черепиця

Koramic
KORAMIC
Erlus
ERLUS
Braas
BRAAS

Керамічна черепиця - один з найдавніших видів покрівельних матеріалів, який активно використовується в будівництві і в наш час. Процес виготовлення керамічної черепиці можна розділити на кілька етапів - глиняній заготівлі спочатку надають форму, її сушать, зверху наносять покриття, а потім обпалюють в печі при температурі близько 1000 градусів.

У Росії найбільшу популярність отримала німецька керамічна покрівельна черепиця, яка представлена ​​у нас на сайті на сторінці Koramic . Цей високоякісний покрівельний матеріал має безліч переваг - це естетичний зовнішній вигляд, надійність і довговічність, вогнестійкість, абсолютна стійкість до ультрафіолетового випромінювання, кислотних дощів, різких перепадів температури та інших кліматичних чинників. Німецькі виробники стверджують, що традиції виробництва черепиці в Німеччині прищепили стародавні римляни приблизно 2000 років тому. Є думка, що глиняна черепиця використовувалася в стародавньому Єгипті вже 4 тисячі років тому. Так що не даремно саме її називають королевою серед покрівельних матеріалів - це перевірений часом матеріал, неперевершений по естетиці, надійності і довговічності.

Термін служби якісної черепиці без необхідності проведення ремонту - більше 100 років. Причому весь цей час вона зберігає свої декоративні властивості. Вона вогнестійка, абсолютно стійка до ультрафіолетового випромінювання, кислотних дощів, різких перепадів температури та інших кліматичних чинників. Так само вона має низьку теплопровідність, також добре відома її здатність поглинати шум, не накопичувати статичну напругу.Не дарма в Німеччині на керамічну черепицю доводиться порядку 80% ринку покрівельних покриттів.

Сучасні технології нанесення покриттів на черепицю забезпечують найбагатший вибір кольорів і матових або глянцевих поверхонь (ангобірованная або глазурована черепиця). Покриття не робить істотного впливу на термін служби черепиці, але може кардинально змінити її зовнішній вигляд. Крім величезного розмаїття кольорів, існує багатий вибір форм моделей керамічної черепиці.

Цементно-піщана черепиця

Браас
БРААС

Останнім часом з'явилася велика різноманітність покрівельних матеріалів, що імітують зовнішній вигляд черепиці, це пов'язано з тим, що натуральна черепиця і сьогодні залишається недосяжним зразком для наслідування.

Цементно-піщана черепиця, що отримала в останні десятиліття широке поширення, володіє всіма достоїнствами керамічної, але трохи дешевше її у виробництві. На російському ринку будівельних матеріалів так само з'явилася цементно-піщана черепиця високої якості: її став ви пускати московський завод « BRAAS ДСК-1 »за німецькою технологією. На сьогодні це вже відомий по всій країні покрівельний матеріал, здатний надійно захистити і прикрасити будь-яку будівлю під скатної дахом.

Склад цементно-піщаної черепиці - це природний кварцовий пісок і цемент - матеріал, отриманий в результаті тонкого помелу вапняку, обпаленої разом з глиною при температурі близько 1000 ° С з наступним додаванням гіпсу. При змішуванні піску з цементом і водою в результаті кристалізації утворюється бетон - штучний камінь, до якого можна поставитися з такою ж довірою, з яким ми ставимося до каменя природного. Для додання черепиці забарвлення використовується пігмент - оксид заліза. Таким чином, цементно-піщана черепиця така ж екологічно чиста, як і керамічна, і практично ні в чому їй не поступається (ну може тільки в естетиці). Вона володіє унікальним поєднанням фізико-механічних та експлуатаційних властивостей:

Переваги:
- Термін служби близько 80-120 років;
- Висока міцність на вигин;
- Висока морозостійкість;
- Пожежобезпечність - не горить, на відміну від бітуму, ПВХ-матеріалів, поліестра, пластизола і т.д.;
- Висока стійкість до біологічного впливу, сонячної радіації, впливу хімічно агресивних речовин і вітру;
- Гарна шумоізоляція, мала теплопровідність на відміну від металу і металлопласта (не шумить в дощ, град і вітер; не нагрівається в спеку);
- У порівнянні з металевою крівлею менше вірогідність попадання блискавки в дах, крівля не накопичує статичну електрику, небезпечну для людини і здатну викликати пожежу;
- Мінімальні витрати на експлуатацію протягом усього терміну служби, не треба фарбувати, на відміну від оцинкованих або покритих фарбою матеріалів;
- Простий монтаж черепиці, ремонт і реконструкція.

Переваги черепиці над іншими видами покрівельних матеріалів

Характеристики черепиці

Як керамічна, так і цементно-піщана черепиця є одним з найбільш довговічних покрівельних матеріалів з терміном служби більше 100 років. Натуральна покрівля вогнестійка, надзвичайно стійка до агресивних середовищ і сонячної радіації, має високу шумоізоляцією і морозостійкістю. Через низьку теплостійкості і влітку під такою покрівлею прохолодно, а взимку тепло. Низька теплопровідність у поєднанні з масивністю матеріалу обумовлює також мінімальне утворення конденсату на внутрішній поверхні черепичного покриття.

Одним з основних критеріїв, що відрізняють якісну черепицю, є висока щільність і низька пористість, причому пори повинні бути переважно замкнутими. Чим вище пористість черепиці, тим нижче її характеристики. Більш того, чим більше відкритих пор, тим вище її здатність поглинати і утримувати вологу. Високе водопоглинання, як відомо, знижує морозостійкість черепиці (здатність в насиченому водою стані витримувати необхідне число циклів поперемінного заморожування і відтавання). Висока пористість негативно впливає також на водопроникність черепиці (здатність насичуватися водою під тиском). Випробування на водопроникність, водопоглинання і морозостійкість є основною частиною системи контролю якості на солідному виробництві, хоча методики випробувань можуть відрізнятися один від одного. До недавнього часу вважалося, що одним з недоліків черепиці є розкид геометричних розмірів окремих плиток. Сучасна ж черепиця, виготовлена ​​на повністю автоматизованому обладнанні, має стабільні розміри.

Особливості

Конструкція покрівлі залежить від функціонального призначення підпокрівельного простору. Якщо воно використовується як житлове приміщення (мансарди), то до нього пред'являються відповідні вимоги по температурно-вологісного режиму. Якщо підпокрівельний простір є холодне горище, то для найкращої "роботи" конструкцій даху необхідно забезпечити його вентиляцію. Для пристрою мансардних приміщень в конструкції даху (окрім теплоізоляції і пароізоляції) обов'язково повинен застосовуватися спеціальний гідроізоляційний шар. Відповідні матеріали (покрівельні гідроізоляційні плівки) укладаються на крокви . Над ними влаштовується контробрешітка (для забезпечення вентиляційного зазору), на яку кріпляться бруси обрешітки, а на них вже вкладається сама черепиця.

Види черепиці

Різні форми черепиці і відповідні їм способи її у кладки виникли ще в глибоку давнину. Антична черепична покрівля укладалася так само, як сучасна, по дерев'яній обрешітці, і складалася з двох рядів: нижнього, у вигляді плоских (коритоподібного) черепиці, з виступаючими з боків ребрами, і верхнього ряду. Для верхнього ряду застосовувалася черепиця жолобчастої форми, яка перекривала стики нижележащих черепиці. Для розжолобків застосовувалися плитки спеціальної шестикутної форми, що відповідають увігнутому зламу покрівлі і забезпечують правильний стік води.

Різновиди плоскої і жолобчастої черепиць, подібних античним зразкам, збереглися і до теперішнього часу. У Криму та на Кавказі була широко поширена черепиця жолоба, яка відома під назвою татарської або "чернець-черниця". До цих пір ще можна зустріти старі будинки, покриті цим матеріалом. Він має форму половинок усіченого конуса, і укладається по суцільній дощатій опалубці ледве ряду таким чином: черепиці нижнього ряду укладаються увігнутою стороною догори; верхнього увігнутою стороною донизу так, щоб вони перекривали стики черепиці нижнього ряду. При цьому, верхній ряд плиток спирається на нижній ряд і до обрешітки не кріпиться, утримуючись тільки за рахунок власної ваги. S-подібна або як її ще називають голландська черепиця вигнута у вигляді хвилі (або букви S), завдяки чому кожна черепиця перекриває що примикає до неї сусідню того ж ряду, а кожен рядів, перекриває попередній.

Сучасна черепиця, як правило, випускається трьох основних типів: плоский ("бобровий хвіст"), хвилеподібна (у вигляді однієї або двох хвиль) і жолобчаста (її ще називають чернець-черниця). Форма черепиці визначає спосіб її укладання і область застосування. Плоска черепиця укладається з великим перехлестом, причому, існує декілька варіантів укладання в два або навіть в три шари. Плоска і хвилеподібна можуть бути пазовою тобто мати по одному або двом краям спеціальні пази. Вони забезпечують більш надійне кріплення, а також водонепроникність даху. Але область застосування пазової черепиці щодо обмежена - досить прості покрівлі.Для створення криволінійних поверхонь краще всього підходить плоска (бобровий хвіст) або жолобчаста, хоча може використовуватися гладка (без пазів) інших форм.

Відомі дві технології виробництва керамічної черепиці: стрічковий спосіб і шляхом штампування. Стрічкова черепиця спочатку формується у вигляді стрічки, яка потім ріжеться на окремі черепиці. Штамповану черепицю відразу пресують в спеціальних металевих формах. Стрічкова плитка може мати пази тільки по вертикалі, а штампована - як по вертикалі, так і по горизонталі. Цементно-піщана черепиця проводиться тільки за стрічкової технології.

Формою керамічна і цементно-піщана черепиці дуже схожі, але відрізняються товщиною. Керамічна плитка більш тонка, витончена, а цементно-піщана - більшої товщини, її край, як би обрубаний. Провідні виробники цементно-піщаної черепиці працюють над усуненням цього недоліку. Вже налагоджено випуск плиток з округленим краєм, що істотно підвищує її естетичну привабливість.

 
Телефон:
(032) 227-40-22
(067) 354-43-88